Lor Peyniri Protein Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Lor Peyniri Protein Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Lor Peyniri Protein, Protein, insan vücudunda en fazla bulunan mineraldir ve vücudumuzda bulunan proteinin yüzde doksan dokuzu kemiklerimizde ve dişlerimizde bulunur. İnsan sağlığı ve özellikle çocukların gelişimi için çok önemlidir. Bu çok faydalı mineral en fazla yumurta, et, süt ürünlerinde bulunur. Süt ürünleri arasında lor peyniri en fazla protein miktarına sahip olan üründür.

Uzmanlara göre peynir altı suyundan elde edilen lor peynirinin biyolojik değerleri 126 olarak tespit edilmiştir. 1 adet yumurtada bulunan protein miktarı ise 100 olarak belirlenmiştir. Yani lor peynirinin biyolojik değeri yumurtadan çok daha yüksektir. Yumurtaya karşı alerjisi olan kişi, lor peyniri tüketerek protein ihtiyacını fazlasıyla karşılayabilmektedir.

Günümüzde birçok hastalığın sebebi dengesiz beslenme olarak kabul edilmektedir. Çocuklu yaşlardan başlayarak vücudu için gerekli olan vitamin ve mineralleri yeteri kadar alan bir kişi diğerlerine göre çok daha sağlıklıdır. Özellikle protein ihtiyacı yeteri kadar karşılanmaz ise insanlar çok erken yaşta dişlerini bir bir kaybetmeye, daha da ilerleyen yaşlarda ise kemik erimesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Hemen her gün kahvaltıda veya diğer öğünlerde yediğimiz peynirleri lor peyniri ile değiştirirsek ihtiyacımız olan protein miktarını büyük ölçüde karşılamış oluruz. Özellikle hamile kadınların ve süt veren annelerin tüketmeleri kendi ve bebeklerinin sağlığı için son derece önemlidir.

Lor Peyniri Protein Yorumları

soru

tolga

09 Mayıs 2024 Perşembe

buna rağmen neden diğer peynrler içinde en ucuzu lor?

Cevap yaz
cevap

Nehri

09 Mayıs 2024 Perşembe

Merhabalar Tolga bey, lor peyniri kesilen sütten yapılan bir peynir türüdür. Protein değeri yüksek olduğu için özellikle sporcular fazlaca tüketir. Dolayısı ile tam olmadığından fiyatı da diğer peynir türlerine göre ucuzdur. Özellikle böreklerde ve pidelerde kullanılan lor peyniri lezzetle tüketilir. Afiyet olsun.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Protein Besinleri Nelerdir?

Protein Besinleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

Protein Eksikliği Belirtileri ve Tedavisi

Protein Eksikliği Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Protein Ağırlıklı Besinler Nelerdir?

Protein Ağırlıklı Besinler Nelerdir?