Muscletech Protein Tozu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Muscletech Protein Tozu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Muscletech Protein Tozu: bir sporcu için en önemli besinlerinden bir olan protein tozu, proteinlere ulaşmasının en kolay yolları arasındadır ve bundan dolayı sporcular için hayati önem taşımaktadır. Muscletech, supplement pek çok kullanıcı için eleştirilen ürünleri bulunsa da sonuçta piyasadaki en önemli firmalardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Bu firmanın amiral gemisi sayılabilen ürünlerinden biri de Muscletech Nitrotech protein tozudur.

MuscletechProtein Tozu İncelemesi

İçeriği ve Performans; Bir ölçeğinde 37 gr olan Muscletech' te, her servis için;
 • 30 gr. Protein
 • 140 kalori
 • 1,5 gr. Yağ
 • 25 mg kolesterol
 • 2 gr. Karbonhidrat
 • 150 mg sodyum
 • 100 mg calcium
 • 3 gr creatine monohydrate
 • 2 gr L Alanine
 • 1 gr Glycine
 • 1 gr Taurine
Bunlarla birlikte toplamda 100 mg sindirim artırıcı enzim (Papain ve Amilaz) bulunur.

Muscletech bu ürününde ağırlıklı halde Whey Protein İzolat bulunur. Bu yüksek kalitesi olan bir whey proten türüdür. Şüphesiz bu ürün için bir avantajdır. Nispeten az miktarda içerdiği yağ ve karbonhidratla yüksek saflığa sahip bir protein tozu olduğu aşikârdır.

Muscletech Nitrotech ilgili olarak söylenebilecek başka bir önemli nokta da bir ölçeğinde 3 gram creatine içermesidir. Bu Muscletech protein tozunun pek çok kullanıcıya avantaj olsa da bazı kullanıcılar da günlük olarak tükettikleri creatine miktarını kendisi belirlemek istediği için, içerisinde creatine olmayan bir protein tozu almak isteyebilir.

Muscletech protein tozunun başka bir avantajı ise içerisinde bulunan Glycine Alanine ve Taurine maddeleridir. Bunların çoğu diğerlerinde yoktur.

Muscletech protein tozununLezzeti: Muscletech NitroTech Performance bu serisi, önceki“Hardcore” seriye göre, bilhassa lezzet konusunda epey yol almış gibi görünüyor. Eski seri, lezzetsiz olduğu için çok fazla eleştiri alıyordu, bu seride bu lezzet sorunu büyük ölçüde çözülmüş gibi görünmekte. Karışabilirlik konusunda yeni bir durum yok, çok saf türde protein bulunduğu için ürün çok kolay karışır.

Fiyat Performans: fiyat olarak, içerdiği Creatine maddesi ile diğer maddelerden dolayı, rakip ürünlerine göre en az yüzde %10 daha pahalı satılıyor. Basit bir hesap yapacak olursak, Muscletech protein tozunun bir ölçeğinde 3 gram creatine bulunursa, 1.8 kiloluk paketinde 50 servislik toz bulunur, bu hesabımıza göre 3×50=150 gram creatine için en az %10 fark ödeniyor. Bu hesabı kendi bütçenizle kıyasladığınızda, bu ürünü tercih etmek mi daha mantıklı yoksa creatinesiz ürün alıp, ilave olarak kendiniz creatine kullanmak mı daha mantıklıdır, siz karar verebilirsiniz.

Muscletech Protein Tozu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni