Nitro Tech Protein Tozu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Nitro Tech Protein Tozu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nitro tech protein tozu, bu protein tozunu incelendi ve neden kullanmamız gerektiğini açıklayacağız. Diğer protein tozlarını incelediğimiz makalelerim de defalarca bahsetmiş olduğum gibi, protein tozu bir sporcunun en çok ihtiyaç duyduğu besinlerden olan proteinlere ulaşmasının en kolay yollarındandır ve bu yüzden de hayati önem taşımaktadır.

Nitro tech protein tozu inceleme

Bir ölçeği 39 gram olan bu üründe, servis başına.
  • 32 gram protein
  • 28 mg kolesterol
  • 2 gram yağ
  • 155 mg sodyum
  • 2.5 gram karbonhidrat
  • 110 mg kalsiyum
  • 4 gram creatine monohydrate
  • 3 gram L-alanine
  • 2 gram glycine
  • 2 gram taurine
Ve totalde 120 mg sindirim artırıcı papain ve amilaz bulunmaktadır.

Nitro tech protein tozunda ağırlıklı olarak Whey Protein İzolat bulunmaktadır. Bu yüksek kalitede bir whey proten türüdür. Bu hiç şüphesiz ürün için bir avantajdır. Ayrıca içerdiği az miktarda karbonhidrat ve yağ ile oldukça iyi saflığa sahip bir protein tozu olduğu ortadadır. Nitro tech protein tozu hakkında söyleye bileceğim başka bir önemli nokta ise bir ölçeğinde 4 gram creatine içeriyor olmasıdır. Bu pek çok sporcu için avantaj sağlıyor olsa da bazı sporcular günlük tükettikleri creatine miktarını kendileri belirlemek istedikleri için, içinde bu madde olmayan başka protein tozu kullanabilirler. Nitro tech protein tozunun bir başka avantajı ise içindeki Glycine, Taurine ve Alanine maddeleridir. Bu maddelerin çoğu başka protein tozlarında bulunmamaktadır.

Nitro tech protein tozunun lezzeti ve kullanımı

Nitro tech protein tozu diğer protein tozlarına oranla lezzet konusunda epeyce fark atmış gibi görünmektedir. Daha önceki serisi oldukça lezzetsiz olduğunu öğrendik bu seride ise bu sorun büyük oranda halledilmiş gibi gözüküyor. Karıştırılabilirlik konusunda herhangi bir sorun teşkil etmiyor, oldukça saf bir türde protein içerdiği için ürün kolay karışmaktadır.

Nitro tech protein tozu performans ve fiyatı

Fiyat açısından bu ürün, içerdiği Creatine maddesi ve diğer maddeler sebep gösterilerek, diğer protein tozlarına oranla yüzde %12 daha pahalı satılmaktadır. Burada küçük bir hesap yapalım, ürünün bir ölçeğinde 4 gram creatine bulunduğu doğru ise 1.7 kiloluk ambalajında/60 servislik toz bulunmakta, bu hesaba göre 3×60 gram creatine yani 180 gram creatine için en az %12 fark ödemektesiniz. Createnli bir ürün tercih etmek mi mantıklı yoksa creatinesiz bir ürün alıp, sonradan kendiniz creatine kullanmak mı daha mantıklı, kendiniz karar verebilirsiniz.

Nitro Tech Protein Tozu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Protein Karbonhidrat

Protein Karbonhidrat

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Proteinlerin Görevleri Nelerdir?

Proteinlerin Görevleri Nelerdir?

Karbonhidrat Protein Yağ

Karbonhidrat Protein Yağ

Bitkisel Proteinler Türleri ve Faydaları Nelerdir?

Bitkisel Proteinler Türleri ve Faydaları Nelerdir?

Köfte Protein Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Köfte Protein Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Protein İçeren Meyveler Nelerdir?

Protein İçeren Meyveler Nelerdir?

Güncel

1 Yumurtada Ne Kadar Protein Var?

1 Yumurtada Ne Kadar Protein Var?

Güncel

Protein Ağırlıklı Diyet

Protein Ağırlıklı Diyet