Optimum Protein Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Optimum Protein Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Optimum Protein; kas oluşumunun ve dokusunun korunmasını sağlamaktadır. Eğer vücut geliştirme gibi kas dokusunu harekete geçirecek hareketler yapıyorsanız alacağınız besinler arasında protein tozu bulunması ayrıca çok önemlidir. Kas dokusu oluşturmak, zarar görmüş kasları onarmak ya da sahip olduğunuz kas dokusunu korumak istiyorsanız protein tozları bu konuda en önemli yardımcılar arasındadır. Optimum Protein Tozu en önemli ve en kaliteli proteinleri sunabilen destek üründür.

Optimum Protein Whey İçerisinde Ne Kadar Servis Vardır?

Son derece zengin protein içeriğine sahiptir. 1700 gram ve toz formda olan ürün toplam 53 servis içermektedir. Bir servisi sadece 123 kalori olan protein tozu, aynı zamanda son derece düşük yağ ve şeker oranına sahiptir.

Optimum Protein whey, servis başına 22 gram protein içermektedir. Dünyanın en iyi protein kaynaklarından üretilmiştir. Antrenman sonrası için kullanımı uygun olup, protein ihtiyacı hissettiğiniz herhangi bir zamanda kullanılabilir.

Spor sonrası diğer antrenmana kadar ve özellikle antrenman sonrası ilk 45 dakika vücut yapıcı bir süreç içine girmektedir. Bu süreçte antrenmanda yorulan ve hasar gören kaslar artık kendini onarmaya ve gelişmeye başlamaktadır. Bu onarım ve gelişme için gereken temel destek ürün proteinlerdir ve bu proteini özellikle bu 45 dakikalık zaman içinde sağlayabilmenin en hızlı yolu protein tozudur. Günün kalan zamanında vücuda sağladığınız protein miktarı ile orantılı olarak kaslar kendilerini onarmaya, geliştirmeye devam ederler. Proteinlerin bu zaman sürecinde daha yakından bakılacak olursa protein kullanımının önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Bir spor antrenmanı sırasında vücudun belli bir oranda ağırlığa ya da dirence tabi olması sonucu kaslarda mikro yırtık olarak adlandırılan, kasın işlevini bozmayan küçük yırtılmalar meydana gelecektir. Büyüme hormonlarının ve bu yırtılmaların uyarıcı etkisi ile kas dokusunun bazal membran dediğimiz bölümünde hazır halde bulunan satellit olarak adlandırılan hücreler zarar görmüş bu bölgelere gidecek ve onarım yapacaklardır. Bu hasarlı bölgelerin onarımında taşıdıkları protein ve amino asitleri kullanacaklardır. Bu takviye sonucu zarar görmüş ve onarılmış hücre ve bağlı olduğu tüm kas bölgesi daha fazla protein üretebilecek, büyüyecek ve sonraki zararlara karşı daha hazırlıklı olacaktır. Sonuç olarak çalıştırmış olduğunuz kas bu ve buna benzer bazı hareketler ile gelişecek, büyüyecek ve güçlenecektir. Kısaca kas gelişiminin ve onarımının temel mekanizması proteindir.

Optimum Protein Kullanım Şekli

Optimum Protein whey 1700 gram, bir servisi bir paket olup 32 gramdır. 1 ölçek Optimum Protein whey 300 ml su ya da yağsız süt ile karıştırılıp spordan sonra hemen sonra için.

Diğer içerik; Whey protein, karbonhidrat, yağ, doğal tatlandırıcı ve aroma içermektedir.

1 paketOptimum Protein içerisinde
  • Enerji 123 kcal
  • Yağ 2,3 g
  • Karbonhidrat 3,4 g
  • Şeker 3,1 g
  • Lif 0,4 g
  • Protein 22 g
  • Doymuş yağ 0,8 g

Optimum Protein Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Karbonhidrat Protein Yağ

Karbonhidrat Protein Yağ

Güncel

Protein Besinleri Nelerdir?

Protein Besinleri Nelerdir?

Protein Karbonhidrat

Protein Karbonhidrat

Protein Ağırlıklı Diyet

Protein Ağırlıklı Diyet

Soya Proteini Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soya Proteini Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Protein Tozu Zararları Nelerdir?

Protein Tozu Zararları Nelerdir?

Protein Tozu Çeşitleri Nelerdir?

Protein Tozu Çeşitleri Nelerdir?

Optimum Protein Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Optimum Protein Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?